Het meisje in het meer
Door Pamela Sharon
Gemiddeld van 0 beoordelingen
Recensie statistieken
- Totaal recensies
- 0
- Gemiddelde rating
- 0.0/5
Actueler dan je zou willen
Sander op 2 June 2026
Thrillers en horrorboeken staan er in het algemeen niet om bekend om de meest filosofische en maatschappelijke thema's aan te snijden. Vaak gaat het over zeer fictieve personages die of eigenlijk niet kunnen bestaan, of zich in werelden bevinden die niet op die van ons lijken. Zo nu en dan sijpelt er wel een spannend boek door dat wel degelijke kritisch naar de maatschappij kijkt. Zo ook de titel Het meisje in het meer van Pamela Sharon, waarin een jongen een absolute negatieve hoofdrol speelt.
Een meer, een meisje en een verdwenen broer. Het zijn drie belangrijke onderwerpen in een thriller die draait om de zoektocht naar de waarheid. In een meer vlakbij het huis van Jay wordt een meisje in het water gevonden. Ze wordt gered, maar blijft maar één woord herhalen: Flyn. En laat Flyn nu net de naam zijn van de verdwenen broer van Jay. Enkele jaren geleden zou hij zijn verdronken nadat hij met zijn studiegenoten rond de boten in het meer aan het chillen was. Naïviteit en een drankje teveel werden hem fataal. Zijn broer werd nooit gevonden, en dat steekt bij Jay. Waarom kan deze meid nu alleen de naam van zijn broer zeggen? En wat is er echt gebeurd?
Wat volgt is een verhaal waarbij Jay steeds dichter bij de waarheid komt. Het overlijden van zijn broer was niet zo plotseling. Daarnaast blijkt zijn broer er een heel ander leven op na te hebben gehouden dan Jay zich altijd had voorgesteld. Zijn broer was niet wie hij dacht dat hij was. Dit uit zich vooral in zijn gedrag richting vrouwen. Flyn keek enorm op het vrouwelijke geslacht neer, schreef zelfs een essay over de plaats van vrouwen in de maatschappij.
Hiermee snijd ik dan ook het meest interessante en schokkende element van het boek aan. Met onder andere de verschijning van Netflix-documentaire Inside the Manosphere is vrouwenhaat of het achterstellen van vrouwen actueler dan ooit. Mannen zouden superieur zijn aan de vrouw. Het zet je als volwassene en leerkracht aan het denken. Zie ik deze overtuiging al terug in mijn groep of bij mijn kinderen? Zien zij ook de hedendaagse influencers die waanzinnige ideologieΓ«n verspreiden?
Wat dat betreft is Het meisje in het meer een schot in de roos. Als Thrillseeker-boek komt het onderwerp veel gemakkelijker bij de juiste doelgroep terecht dan als informatief boek. Als verhaal weet het boek te boeien, hoewel het einde nogal wat vraagtekens achterlaat. Het is jammer dat de lezer zich daar aan het einde wellicht meer bezig gaat houden dan met de boodschap die dit boek weet mee te geven. Al met al een meer dan interessante editie van de Thrillseekers-serie.
Ik raad dit boek aan voor...
lezers die houden van spannende boeken met een boodschap
lezers die korte en spannende verhalen zoeken
Docenten Nederlands die klassikaal een boek willen lezen.
Wil je meer weten over hoe wij boeken beoordelen?
Ontdek onze werkwijze en criteria in het recensiebeleid
Reacties (0)
Er zijn nog geen reacties op deze recensie.
Wees de eerste om een reactie te plaatsen!