Meer dan 1.000 ontdekkingen en geheime dossiers
Fingerprint decoration
Maar eerst ving ik een monster
Bookshelf

Maar eerst ving ik een monster

Door Tjibbe Veldkamp

Gemiddeld van 0 beoordelingen

πŸ”πŸ”πŸ”πŸ”πŸ”
0
πŸ”πŸ”πŸ”πŸ”
0
πŸ”πŸ”πŸ”
0
πŸ”πŸ”
0
πŸ”
0

Recensie statistieken

Totaal recensies
0
Gemiddelde rating
0.0/5
Sander

Eigenwijs zijn is leuk | Prentenboek van het jaar 2022

Sander op 30 mei 2025

Ken je van die kinderen die altijd maar hun zin willen krijgen? Nee? Misschien ken je wel een volwassene in je omgeving die je aan eigenwijsheid doet denken. Het is immers mens eigen. In heel veel games en boeken komen monsters voor. Vaak met kwade bedoelingen, soms met goede eigenschappen. In dit verhaal van Tjibbe Veldkamp en Kees de Boer zijn de monsters niet zo lief. Daarom moeten ze worden gevangen. Het hoofdpersonage in het verhaal weet daar wel raad mee, maar de verteller heeft andere plannen.

In Maar eerst ving ik ene monster volgen we een kind dat eigenlijk naar bed moet. Het is immers al laat en morgen staat er weer een nieuwe dag te wachten. Onze hoofdpersoon is echter eigenwijs. ''Ja, maar eerst ving ik een monster.'', klinkt al op de eerste pagina. Wanneer de verteller beaamt dat er inderdaad een monster is gevangen, wordt er een einde aan het verhaal geschreven. Of toch niet? Nee, de hoofdpersoon is nog niet klaar om naar bed te gaan. ''Ja, maar eerst ving ik nog meer monsters.''

Het verhaal zorgt voor hele grappige situaties waarin het boek (klinkend als de volwassene die het kind in bed wil hebben) telkens weer aan het kortste eind lijkt te trekken, maar dan heb je het eind van het boek vast nog niet gelezen!

Al met al is Maar eerst ving ik een monster van uitgeverij Lemniscaat een prachtig geΓ―llustreerd prentenboek met een hilarische insteek. Het boek is verkozen tot Prentenboek van het jaar 2022 en kan zelfs met passend vingerpoppetje worden geleverd. Zo maak jij als leerkracht of ouder het voorleesfeest helemaal compleet!

Ik raad dit boek aan voor...

...kinderen die van grappige verhalen houden

...ouders en grootouders die heel treffend kunnen voorlezen

...de echte monsterjagers onder ons!

0 reacties

Wil je meer weten over hoe wij boeken beoordelen?

Ontdek onze werkwijze en criteria in het recensiebeleid

Download PDF

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties op deze recensie.

Wees de eerste om een reactie te plaatsen!

Schrijf een reactie