Verraders in de ruimte | Pas op dat je niet teveel goede keuzes maakt...
- Leesdetective Sander
- 2 dagen geleden
- 3 minuten om te lezen
Ik steek niet onder stoelen of banken dat ik een fan ben van boeken waarin je zelf keuzes moet maken om invloed uit te oefenen op de afloop. Ga je naar links of ga je naar rechts? Vertrouw je personage X of personage Y? Sinds enkele jaren is dit genre weer wat aan het opkomen en elk recensie-exemplaar dat in dat hokje past vraag ik dan ook naar hartenlust aan. Doordat ik steeds meer kies-je-eigen-avontuurverhalen heb mogen ervaren, wordt de lat ook hoger gelegd. Weet Verraders in de Ruimte deze lat aan te tikken?
In Verraders in de Ruimte ben jij een briljante wetenschapper die op een missie is naar een verre planeet. Wanneer je denkt de missie succesvol te hebben afgerond, blijkt er een alien aan boord te zijn gestapt. Jawel, alles in dit boek ademt de game Among Us. Niemand heeft het buitenaardse leven waargenomen, behalve de boordcomputer. Het is aan jou om zo snel mogelijk de alien in vermomming te ontdekken, want naar alle waarschijnlijkheid heeft deze een van je vrienden overgenomen. Waar begin je dan?
Het begin van het verhaal laat je meteen kiezen tussen het volgen van twee personen. Hierdoor maak je al snel kennis met het concept van het boek: de keuze leidt je naar een bladzijde waarop het verhaal verder gaat. Sommige situaties schotelen je een puzzel voor. Dit is doorgaans een puzzel dat gebaseerd is op 'zoek de verschillen', maar soms is het ook zeer origineel met een puzzel over binaire codes. De puzzels bieden echter geen uitkomsten die van belang zijn voor het verhaal, wat dan weer jammer is.
Al snel is dus duidelijk dat ƩƩn van je maten is overgenomen door een alien. Of het geluk was of niet: binnen 10 minuten had ik al een bladzijde met 'Einde' voor mijn neus. Daar schrok ik wel even van, want daarmee is het verhaal wel heel snel ten einde gekomen. Het was ook nog eens een einde met een goede afloop. Ik ben het verhaal nog een paar keer gaan herlezen en heb andere keuzes gemaakt. Deze zorgen soms voor langere verhaallijnen en zeker ook andere eindes. Hierdoor is het belangrijk om te bepalen met welke intentie je dit boek koopt.
Verwacht je een langer verhaal waar je wel even mee bezig bent? Dan kun je beter naar een Schaduwkraai grijpen. Kun je een wat makkelijker (voor 7+), korter verhaal waarderen en vind je het geen probleem om verhalen net wat anders te herbeleven? Dan kan dit wel wat voor jou zijn.
Ik raad dit boek aan voor...
...fans van het videospel Among Us!
...lezers die invloed willen uitoefenen op verhalen.
...eenieder die wil bewijzen het boek nog sneller uit te kunnen spelen dan ik.

Leesdetective biebmonster
Voor uitleg over de biebmonsters klik hier!Ā
Hoi, ik ben Nicky!
Ik houd van avonturen! In een goed avontuur zit namelijk alles. Mysteries, achtervolgingen, schatjagen⦠het is geweldig! Ik vind het heerlijk om helemaal in zoān verhaal op te gaan. Boeken waarin ik zelf mysteries en puzzels moet oplossen, vind ik ook heel leuk!
Samenvatting/Omslag
Een razend spannend kies-je-eigen-avontuurverhaal in de ruimte!
Welkom aan boord van het ruimteschip! Jij bent een briljante wetenschapper die is uitgekozen voor een missie naar een verre planeet. Op de terugweg naar de aarde word je wakker gemaakt door de computer van het schip. Die heeft aliens gedetecteerd in de buurt, ook al lijkt buiten alles rustig te zijn.Ā
Maar wanneer je naar je teamgenoten kijkt, zie je ineens dat een van hen is overgenomen door een buitenaards wezen. Kun jij op tijd uitvogelen wie je wel kunt vertrouwen en wie niet, voordat de aliens ook jou te grazen nemen?Ā
Een kies-je-eigen-avontuurverhaal met meer dan 45 verschillende uitkomsten voor fans van Among Us!
Comments